NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 1

Uppdaterad: 2019-10-27   19:52Hämta nya sidor automatiskt
Välkommen till Top-10 kval 1

Tävlingen avslutad kl 18.00

Resultat


Startschema | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Tillsägelser | Rak lista | Banstatistik | Spik

Klass C
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Bertil Andersson 110 Hammarby BGK 40 35 37,5 5 75
2 Filip Björklund 119 Tantogårdens BGK 35 41 38,0 6 76
3 Fredrik Ljungberg 108 Södertälje BGK 35 42 38,5 7 77
4 Patric Vestin 101 Eskilstuna BGK 35 43 39,0 8 78
5 Eva Prennfors 116 Eskilstuna BGK 41 39 40,0 2 80
6 Ronny Ekberg 109 Enköpings BGK 36 45 40,5 9 81
7 Per-Ove Garesjö 114 BGK Spiik 31 51 41,0 20 82
8 Lennart Sander 111 Eskilstuna BGK 48 35 41,5 13 83
9 Bengt Forsström 132 Köpings BGK 43 41 42,0 2 84
10 Per-Ola Näsman 131 Mosås BGK 45 39 42,0 6 84
11 Mikael Ekehult 135 BGK Elit 41 45 43,0 4 86
12 Ralf Hedström 137 Tantogårdens BGK 40 46 43,0 6 86
13 Tage Westerberg 134 BGK VK-78 43 44 43,5 1 87
13 Reine Hansson 153 Haninge BGK 44 43 43,5 1 87
15 Lars Abrahamsson 128 Enköpings BGK 45 43 44,0 2 88
16 Illi Karlsson 120 MGK 49 Nyköping 44 45 44,5 1 89
17 Lena Brown 105 BGK Spiik 47 42 44,5 5 89
17 Lars-Erik Sundin 123 BGK Spiik 42 47 44,5 5 89
19 Rune Pousette 121 Enköpings BGK 44 48 46,0 4 92
20 Ryno Vestergren 115 Djulö BGK 50 43 46,5 7 93
21 Åse Tellia 126 Eskilstuna BGK 42 51 46,5 9 93
22 Arne Backman 152 Tantogårdens BGK 49 46 47,5 3 95
23 Marco Arancibia 149 Uppsala BGK 43 52 47,5 9 95
24 Lennart Mathiasen 140 BGK Spiik 51 45 48,0 6 96
25 Anders Sandberg Karlsson 141 MGK 49 Nyköping 52 44 48,0 8 96
26 Benny Eriksson 146 BGK VK-78 54 43 48,5 11 97
27 Martin Holmlund 151 Sundbybergs BGK 50 48 49,0 2 98
27 Ginalyn Robertsson 104 Mosås BGK 50 48 49,0 2 98
29 Ulla-Britt Hessel 138 Enköpings BGK 45 53 49,0 8 98
30 Håkan Hallin 103 Strängnäs BGK 56 42 49,0 14 98
31 Åsa Jakobsson 139 Mosås BGK 53 46 49,5 7 99
32 Benny Karlsson 144 Eskilstuna BGK 45 54 49,5 9 99
33 Peter Hedman 117 BGK VK-78 42 57 49,5 15 99
34 Per Viklund 102 Sundsvalls BGK 59 41 50,0 18 100
35 Bo Nordström 145 Enköpings BGK 53 48 50,5 5 101
36 Stefan HD Johansson 143 Örebro BGK 48 56 52,0 8 104
37 Tony Strömberg 150 BGK VK-78 47 57 52,0 10 104
38 Tomas Göransson 147 BGK Elit 59 45 52,0 14 104
39 Åke Gillberg 125 BGK Elit 40 65 52,5 25 105
40 Stefan Lundin 133 Tantogårdens BGK 53 61 57,0 8 114
41 Lars-Göran Guldbrandsson 107 Umeå Bangolfklubb 58 60 59,0 2 118
42 Christer Helgesson 127 Norrtälje BGK 59 61 60,0 2 120
43 Sture Molin 113 Uppsala BGK 63 61 62,0 2 124
44 Jan Illmesjö 122 MGK 49 Nyköping 63 68 65,5 5 131
45 Peter Gade 129 Hammarby BGK     0,0 0 0 Ej till start


Startschema | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Tillsägelser | Rak lista | Banstatistik | Spik

Klass B
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Anton Eriksson 219 MGK 49 Nyköping 36 30 33,0 6 66
2 Bernt Gustavsson 235 Södertälje BGK 39 29 34,0 10 68
3 Moshe Arad 210 Tantogårdens BGK 39 32 35,5 7 71
4 Pirkko Maaninka 238 Eskilstuna BGK 37 34 35,5 3 71
5 Stig Pettersson 209 Stora Tuna BGK 31 43 37,0 12 74
6 Kari Laakso 231 Eskilstuna BGK 29 45 37,0 16 74
7 Thomas Helgesson 232 Norrtälje BGK 42 33 37,5 9 75
8 Tommy Edeving 225 MGK 49 Nyköping 36 41 38,5 5 77
9 Per Einan 229 Köpings BGK 35 42 38,5 7 77
9 Mats Rosenberg 223 Daga BGK 42 35 38,5 7 77
11 Julia Sjöberg 215 Skoghalls BGK 41 37 39,0 4 78
12 Lennart Kensert 221 Enköpings BGK 39 40 39,5 1 79
13 Anders Hedlund 208 Eskilstuna BGK 38 41 39,5 3 79
14 Ronnie Lundgren 216 Haga BGK 36 43 39,5 7 79
15 Jan Åke Andersson 211 MGK 49 Nyköping 46 33 39,5 13 79
16 Stig Westerberg 234 BGK VK-78 43 37 40,0 6 80
17 Rolf Strandberg 202 Eskilstuna BGK 38 43 40,5 5 81
18 Peter Elfvén 220 Uppsala BGK 42 40 41,0 2 82
19 Patrik Wessling 217 BGK VK-78 45 38 41,5 7 83
20 Michael Petersen 233 MGK 49 Nyköping 43 41 42,0 2 84
21 Mikael Lindström 240 Trollhättans BGK 46 38 42,0 8 84
22 Joakim Lindström 227 Strängnäs BGK 45 40 42,5 5 85
23 Daniel Severin 205 Köpings BGK 46 39 42,5 7 85
24 Åke Lundberg 228 BGK VK-78 39 47 43,0 8 86
25 Benny Hasth 213 Strängnäs BGK 35 51 43,0 16 86
26 Peter Lindqvist 201 Djulö BGK 44 45 44,5 1 89
27 Andreas Ekehult 207 BGK Elit 43 46 44,5 3 89
28 Mats Eisenschmidt 222 Gullbergsbro BGK 49 42 45,5 7 91
29 Kent Björkman 239 Norrtälje BGK 46 46 46,0 0 92
30 Stig Högkvist 204 Hammarby BGK 45 47 46,0 2 92
31 Kaj Söderqvist 203 Södertälje BGK 49 44 46,5 5 93
32 Reinhold Nietsch 214 Eskilstuna BGK 46 48 47,0 2 94
33 Gustav Ribbholm 237 Köpings BGK 56 38 47,0 18 94


Startschema | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Tillsägelser | Rak lista | Banstatistik | Spik

Klass A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Robert Gustavsson 309 Örebro BGK 32 31 31,5 1 63
2 Anders Görlin 308 Eskilstuna BGK 30 33 31,5 3 63
3 Patrik Nässelqvist 320 Örebro BGK 28 37 32,5 9 65
4 Ingela Eriksson 323 Djulö BGK 33 34 33,5 1 67
4 Bror Wallén 301 Eskilstuna BGK 33 34 33,5 1 67
6 Håkan Robertsson 305 Mosås BGK 37 30 33,5 7 67
7 Hans Fryklund 322 Enköpings BGK 32 36 34,0 4 68
8 Tommy Blixt 311 BGK Spiik 35 34 34,5 1 69
8 Jon Björklund 316 Tantogårdens BGK 34 35 34,5 1 69
10 Mikael Karlsson 317 Tyresö BGK 36 33 34,5 3 69
11 Tomas Halvarsson 304 MGK 49 Nyköping 37 32 34,5 5 69
12 Eric Bohlin 307 Uppsala BGK 36 34 35,0 2 70
13 Tommy Bertelson 315 BGK VK-78 38 34 36,0 4 72
14 Andreas Rosenberg 310 Daga BGK 42 33 37,5 9 75
14 Mikael Illmesjö 302 Södertälje BGK 42 33 37,5 9 75
16 Mikael Poduschkin 319 Sundbybergs BGK 39 37 38,0 2 76
17 Patrik Wass 303 Haga BGK 38 39 38,5 1 77
18 Krister Magnusson 313 Tyresö BGK 43 34 38,5 9 77
19 Magnus Mårtensson 314 Skellefteå Bangolfklubb 42 41 41,5 1 83
20 Robin Andersson 321 Mosås BGK 40 46 43,0 6 86
21 Bengt Neuman 325 Sundsvalls BGK 46 42 44,0 4 88


Startschema | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Tillsägelser | Rak lista | Banstatistik | Spik

Klass D
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Conny Pihl 427 Uppsala BGK 42 45 43,5 3 87
2 Tom Kungsman 435 Uppsala BGK 47 43 45,0 4 90
3 Ahmad Sarehkhani 423 Uppsala BGK 53 42 47,5 11 95
4 Birgitta Lundgren 421 Stora Tuna BGK 47 50 48,5 3 97
5 Bengt Arne Östberg 416 Haninge BGK 44 54 49,0 10 98
6 Jan Adolfsson 414 Eskilstuna BGK 41 57 49,0 16 98
7 Bengt-Åke Pettersson 408 Haga BGK 53 46 49,5 7 99
8 Eva Elfstrand 426 BGK VK-78 49 51 50,0 2 100
9 Conny Andersson 432 Hammarby BGK 41 60 50,5 19 101
10 May Boldt 405 Örebro BGK 48 55 51,5 7 103
11 Roland Törnvall 407 Haga BGK 52 52 52,0 0 104
12 Tomas Persson 402 Norrtälje BGK 47 57 52,0 10 104
13 Tage Liifv 422 Haninge BGK 56 49 52,5 7 105
14 Joakim Konradsson 434 Strängnäs BGK 47 59 53,0 12 106
15 Hans Hessel 411 Enköpings BGK 55 52 53,5 3 107
16 Bengt Braesch-Andersen 425 Solna BGK 50 57 53,5 7 107
17 Per Karlsson 415 Haga BGK 53 57 55,0 4 110
17 Stefan Grönblad 429 Strängnäs BGK 57 53 55,0 4 110
19 Urpo Lindholm 428 Södertälje BGK 57 54 55,5 3 111
20 Peter Lundberg 417 BGK VK-78 50 62 56,0 12 112
21 Gullevi Grönholm 431 Haninge BGK 60 54 57,0 6 114
22 Tony Pettersson 404 Norrtälje BGK 57 58 57,5 1 115
23 Tommy Göransson 419 BGK Elit 56 59 57,5 3 115
24 Teijo Lindholm 420 Södertälje BGK 57 64 60,5 7 121
25 Sirpa Sinikka Aaltonen 401 Tantogårdens BGK 62 60 61,0 2 122
26 Heinz Boldt 409 Örebro BGK 63 61 62,0 2 124
27 Susanne Vilhelmsson 410 Haninge BGK 59 67 63,0 8 126
28 Ann-Catrin Borgert 403 Örebro BGK 62 75 68,5 13 137
29 Arne Andersson 413 Tantogårdens BGK 71 71 71,0 0 142
30 Ann-Margot Karlsson 433 Haninge BGK 73 91 82,0 18 164


Startschema | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Tillsägelser | Rak lista | Banstatistik | Spik

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.11 2019-09-23