Inomhus-SM, Asarums BGK

Uppdaterad: 2019-12-01   15:25Hämta nya sidor automatiskt
Välkomna till Inomhus-SM 2019 i Asarum
Start lördag 30/11 kl.08
startordning OD-OH-HJ-DJ-D-H
4 varv spelas under lördagen, därefter omlottning inför söndagens spel.
Start Söndag kl.08.00
Vi ber spelare och besökare att parkera på parkeringsplatserna!

Efter sudden blev Martin Lundell 3:a och Mats Olsson 4:a i Klass OH
Efter sudden blev Jonathan Lindoff 3:a och Alexander Njord 4:a i Klass HJ

Resultat


Startschema | Damer, öppen klass | Herrar, öppen klass | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Damjuniorer | Herrjuniorer | Tillsägelser | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Oldtimers Damer
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 Snitt Diff Tot
1 Agneta Harrysson Asarums BGK 22 22 26 26 25 28 23 22 24,3 6 194
2 Annelie Lundell Malmö BGK 27 26 23 26 26 24 24 22 24,8 5 198
3 Lena Nilsson Sjövikens IF 29 22 27 26 26 23 23 23 24,9 7 199
4 Pia Karlsson Asarums BGK 26 27 23 29 24 24 26 21 25,0 8 200
5 Tuula Mörck Asarums BGK 27 26 25 29 23 29 31 23 26,6 8 213
6 Christina Lyster Duedahl Österlars MGK 24 32 24 25 26 28 29 27 26,9 8 215
Kval - 6 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 6
7 Camilla Lindoff Malmö BGK 26 27 27 32 24 24     26,7 8 160
8 Inger Eriksson Asarums BGK 31 28 25 24 28 29     27,5 7 165
9 Linda Iversen Sjövikens IF 35 25 28 27 26 25     27,7 10 166
10 Ing-Mari Mattisson Asarums BGK 29 34 28 29 33 23     29,3 11 176
11 Helene Björlin BGK Linjen 35 43 37 43 32 42     38,7 11 232


Startschema | Damer, öppen klass | Herrar, öppen klass | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Damjuniorer | Herrjuniorer | Tillsägelser | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Oldtimers Herrar
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 Snitt Diff Tot
1 Per Olof Isaksson Sjövikens IF 23 23 23 22 21 21 21 19 21,6 4 173
2 Peter Eriksson Skoghalls BGK 23 25 19 21 24 23 23 21 22,4 6 179
3 Martin Lundell Hjelmsjö BGK 22 25 24 23 25 20 22 21 22,8 5 182
4 Mats Olsson Sjövikens IF 23 26 27 21 25 19 21 20 22,8 8 182
5 Jan Mattsson Malmö BGK 23 24 25 22 21 22 25 22 23,0 4 184
6 Zeke Karlsson Hjelmsjö BGK 24 26 21 23 25 20 23 22 23,0 6 184
7 Fredrik Wallin Olofströms BGK 23 24 20 23 27 22 22 23 23,0 7 184
8 Karsten Nörvskov Gladsaxe MGK 26 22 23 24 26 21 21 24 23,4 5 187
9 Dick Nilsson BGK Värend 26 19 26 27 24 20 25 22 23,6 8 189
10 Stefan Eriksson Hjelmsjö BGK 26 22 23 24 23 26 22 26 24,0 4 192
11 Michael Karlsson Olofströms BGK 23 25 22 27 24 23 24 25 24,1 5 193
12 Ronny Paulsson BGK Värend 23 23 26 27 25 22 24 24 24,3 5 194
13 Robert Andersen Kalmar MGK 29 28 21 24 22 23 22 25 24,3 8 194
14 Per Einan Köpings BGK 25 25 21 23 27 27 26 27 25,1 6 201
15 Janos Czifrik Malmö BGK 22 24 23 24 25 27 48 22 26,9 26 215
Kval - 15 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 6
16 Peter Blomqvist BGK Värend 27 25 24 25 24 24     24,8 3 149
17 Leif Nilsson Sjövikens IF 24 23 30 25 22 25     24,8 8 149
18 Jesper Normann Pedersen MGK Aarhus 25 27 25 23 25 26     25,2 4 151
19 Jari Luhanko Malmö BGK 29 26 25 24 23 26     25,5 6 153
20 Magnus Nordkvist BGK Värend 30 22 29 22 29 22     25,7 8 154
21 Nils Bertil Lindhqvist Sjövikens IF 26 28 26 25 25 26     26,0 3 156
22 Mats Eisenschmidt Gullbergsbro BGK 30 26 24 30 25 23     26,3 7 158
23 Anders Andersson Sjövikens IF 32 29 32 23 24 23     27,2 9 163
24 Jan Gunnarsson Nässjö BGK 27 30 27 29 27 26     27,7 4 166
25 Ricard Lockner Sundbybergs BGK 24 34 30 24 30 27     28,2 10 169
26 Bengt Karlsson Nässjö BGK 35 24 26 29 28 30     28,7 11 172
27 Peter Elfvén Uppsala BGK 33 24 28 33 30 27     29,2 9 175
28 Marco Arancibia Uppsala BGK 32 33 26 28 29 30     29,7 7 178
29 Thomas Bladh Hjelmsjö BGK 29 27 24 26 24 14 9     26,2 5 144 Brutit


Startschema | Damer, öppen klass | Herrar, öppen klass | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Damjuniorer | Herrjuniorer | Tillsägelser | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Herrjuniorer
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 Snitt Diff Tot
1 Jonathan Rydberg Olofströms BGK 20 21 21 20 20 21 20 19 20,3 2 162
2 Erik Nilsson BGK Linjen 22 24 21 22 22 24 19 26 22,5 7 180
3 Jonathan Lindoff Uppsala BGK 21 21 25 21 23 22 21 27 22,6 6 181
4 Alexander Njord Gullbergsbro BGK 26 21 20 23 26 21 23 21 22,6 6 181
5 Jonathan Arab-Ekman BGK Jönköping 23 21 25 24 26 22 23 19 22,9 7 183
6 Amir El Quachani Gullbergsbro BGK 22 23 29 22 25 23 21 25 23,8 8 190
Kval - 6 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 6
7 Gustav Ribbholm MGK 49 Nyköping 24 22 26 23 28 22     24,2 6 145
8 Lukas Larsson Gullbergsbro BGK 26 25 23 25 31 21     25,2 10 151
9 Anton Eriksson MGK 49 Nyköping 28 24 24 28 22 26     25,3 6 152
10 Alexander Malina Olofströms BGK 32 29 20 23 27 29     26,7 12 160


Startschema | Damer, öppen klass | Herrar, öppen klass | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Damjuniorer | Herrjuniorer | Tillsägelser | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Damjuniorer
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 Snitt Diff Tot
1 Fanny Eriksson MGK 49 Nyköping 36 29 29 28 29 30 33 30 30,5 8 244


Startschema | Damer, öppen klass | Herrar, öppen klass | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Damjuniorer | Herrjuniorer | Tillsägelser | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Damer, öppen klass
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 Snitt Diff Tot
1 Karin Olsson Uppsala BGK 21 24 26 20 20 19 22 24 22,0 7 176
2 Jennifer Göransson BGK Jönköping 24 24 25 22 24 21 23 22 23,1 4 185
3 Wilma Harrysson Asarums BGK 26 25 28 22 24 23 26 24 24,8 6 198
4 Johanna Lindoff Uppsala BGK 24 26 26 22 25 23 32 28 25,8 10 206
5 Josefin Hansson Asarums BGK 31 31 25 27 25 28 26 27 27,5 6 220
6 Anna Hadvall Nybro MGK 63 56 45 51 55 42 49 43 50,5 21 404
7 Mimmi Hansson Nybro MGK 52 46 45           47,7 7 143 Brutit
Kval - 6 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 6


Startschema | Damer, öppen klass | Herrar, öppen klass | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Damjuniorer | Herrjuniorer | Tillsägelser | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Herrar, öppen klass
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 Snitt Diff Tot
1 Mats Nilsson Hjelmsjö BGK 19 21 20 19 23 21 19 24 20,8 5 166
2 Fredrik Persson Uppsala BGK 22 20 21 22 21 23 21 21 21,4 3 171
3 Jannick Skov Gladsaxe MGK 22 19 20 24 21 22 25 20 21,6 6 173
4 Tim Danielsen Gladsaxe MGK 23 21 22 21 22 20 24 24 22,1 4 177
5 Johan Rydberg Gullbergsbro BGK 25 20 23 24 23 22 22 21 22,5 5 180
6 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 21 26 21 23 20 23 22 24 22,5 6 180
7 Peter Fransson Asarums BGK 26 23 22 22 24 22 20 24 22,9 6 183
8 Martin Luhanko Malmö BGK 25 22 25 24 24 25 22 27 24,3 5 194
9 Lars Eriksson MGK 49 Nyköping 28 21 24 26 23 22 30 30 25,5 9 204
Kval - 9 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 6
10 Eric Bohlin Uppsala BGK 26 22 25 23 29 25     25,0 7 150
11 Fredrik Tagesson Olofströms BGK 25 28 22 26 25 25     25,2 6 151
12 Toni Nilsson Olofströms BGK 26 27 25 29 25 19     25,2 10 151
13 Thomas Simonsen Nybro MGK 27 25 26 27 26 25     26,0 2 156
14 Stefan Lundin Tantogårdens BGK 40 24 25 26 31 28     29,0 16 174
15 Kristoffer Pilebrand Nybro MGK 35 31 30 25 38 26     30,8 13 185
16 Anders Lysén Nässjö BGK 32 34 31 27 31 31     31,0 7 186
17 Linus Fransson Nybro MGK                 0,0 0 0 Ej till start
17 Nicklas Strömberg Nybro MGK                 0,0 0 0 Ej till start


Startschema | Damer, öppen klass | Herrar, öppen klass | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Damjuniorer | Herrjuniorer | Tillsägelser | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.5