NT, VSBGF Inomhustouren 3, Alelyckan

Uppdaterad: 2020-02-16   14:23Hämta nya sidor automatiskt

Tävlingen startad

Strålande väder ute

Gunnar vann tredje pris efter sudden i b-klassen

Peder vann andra pris efter sudden i c-klassen

Resultat


Upp | A (Öppen klass) | B (hcp 7-12,9) | C (hcp 13- ) | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

A (Öppen klass)
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot Par
1 Örjan Johansson Gullbergsbro BGK 29 28 26 27,7 3 83 -25
2 Göran Widlert BGK Jönköping 36 26 25 29,0 11 87 -21
3 Milan Bilén Gullbergsbro BGK 30 30 28 29,3 2 88 -20
4 Andreas Carlsson Gullbergsbro BGK 28 29 33 30,0 5 90 -18
5 Anders Schack Gullbergsbro BGK 30 33 27 30,0 6 90 -18
6 Mats Jänsby Gullbergsbro BGK 32 30 30 30,7 2 92 -16
7 Tomas Sennerby Gullbergsbro BGK 33 32 28 31,0 5 93 -15
8 Marcus I Andersson Kungälvs BGK 29 36 30 31,7 7 95 -13
9 Thomas Aronsson Borås MGK 38 33 31 34,0 7 102 -6
10 Roger Njord Gullbergsbro BGK 37 35 31 34,3 6 103 -5
11 Jenny Erlandsson Kungälvs BGK 28 40 35 34,3 12 103 -5
12 Erik Fause Hovind Kungälvs BGK 38 36 32 35,3 6 106 -2

Upp | A (Öppen klass) | B (hcp 7-12,9) | C (hcp 13- ) | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

B (hcp 7-12,9)
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot Par
1 Kari Hakala Gullbergsbro BGK 35 27 30 30,7 8 92 -16
2 Edvin Jurmu Borås MGK 28 33 33 31,3 5 94 -14
3 Gunnar Bengtsson Askims BGK 31 29 35 31,7 6 95 -13
4 Jonny Karlsson Uddevalla BGK 32 31 32 31,7 1 95 -13
5 Krister Rönnquist Nässjö BGK 34 30 34 32,7 4 98 -10
6 Junis Karlsson Gullbergsbro BGK 38 32 33 34,3 6 103 -5
7 Nora Fause Christiania Minigolf Club 39 30 34 34,3 9 103 -5
8 Mattias Ståhl Kungälvs BGK 37 36 33 35,3 4 106 -2
9 Staffan Lundblad Gullbergsbro BGK 36 36 38 36,7 2 110 +2
10 Bertil Andersson Borås MGK 45 34 31 36,7 14 110 +2
11 Roland Stenberg Trollhättans BGK 38 37 36 37,0 2 111 +3
12 Jan Hedström Hårdton IK 41 38 33 37,3 8 112 +4
13 Stig Lundgren Borås MGK 38 32 43 37,7 11 113 +5
14 Mats Eisenschmidt Gullbergsbro BGK 35 31 49 38,3 18 115 +7
15 Jens Bergström Askims BGK 37 41 41 39,7 4 119 +11
16 Christer Karlsson Strömstads BGK 40 39 54 44,3 15 133 +25
17 Gunnar Karlsson Gullbergsbro BGK 45 36 52 44,3 16 133 +25
18 Anders Pettersson Hårdton IK 50 38 53 47,0 15 141 +33

Upp | A (Öppen klass) | B (hcp 7-12,9) | C (hcp 13- ) | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

C (hcp 13- )
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot Par
1 Daniel Johansson Gullbergsbro BGK 29 29 42 33,3 13 100 -8
2 Peder Flygård Uddevalla BGK 42 35 38 38,3 7 115 +7
3 Lena Hellström Göteborg BGK 32 41 42 38,3 10 115 +7
4 Thomas Nuhn Askims BGK 37 40 40 39,0 3 117 +9
5 Sture Starenhäll Uddevalla BGK 39 42 41 40,7 3 122 +14
6 Robert Majlöv Askims BGK 48 39 43 43,3 9 130 +22
7 Maria Möller Gullbergsbro BGK 39 53 39 43,7 14 131 +23
8 Kenneth Gustavsson Uddevalla BGK 40 45 53 46,0 13 138 +30
9 Håkan Fransson Strömstads BGK 48 40 54 47,3 14 142 +34
10 Stig-Arne Oskarsson Strömstads BGK 57 54 42 51,0 15 153 +45

Upp | A (Öppen klass) | B (hcp 7-12,9) | C (hcp 13- ) | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.10.3