NT, Solna

Uppdaterad: 2020-07-26   15:03Hämta nya sidor automatiskt

Resultat


Upp | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Krister Magnusson Tyresö BGK 26 25 29 26,7 4 80

Upp | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Ronnie Lundgren Sundbybergs BGK 28 21 22 23,7 7 71
2 Anders Schedin Sundbybergs BGK 23 28 25 25,3 5 76
3 Anders Sandberg Karlsson MGK 49 Nyköping 27 28 26 27,0 2 81
4 Petri Saukko Akalla Kanaan 98 BGK 25 35 26 28,7 10 86
5 Marco Arancibia Uppsala BGK 30 29 28 29,0 2 87
6 Anders Jakobsson Sundbybergs BGK 29 31 30 30,0 2 90
7 Peter Elfvén Uppsala BGK 31 33 26 30,0 7 90
8 Mohammad Mousavi Kristineberg BGK 35 31 24 30,0 11 90
9 Benno Pedersen Akalla Kanaan 98 BGK 31 28 34 31,0 6 93

Upp | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Daniel Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 28 26 25 26,3 3 79
2 Stefan Lundin Tantogårdens BGK 31 24 24 26,3 7 79
3 Jimmy Persson Tantogårdens BGK 25 30 27 27,3 5 82
4 Nicklas Jardegart Tantogårdens BGK 29 32 24 28,3 8 85
5 Benny Eriksson BGK VK-78 30 30 27 29,0 3 87
6 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 29 28 31 29,3 3 88
7 Patrik Wessling BGK VK-78 30 28 31 29,7 3 89
8 Jan Kilström Solna BGK 33 28 29 30,0 5 90
9 Johan Lönnroth Ersta MGK 31 30 33 31,3 3 94
10 John Johansson Akalla Kanaan 98 BGK 38 28 28 31,3 10 94
11 Björn Malmqvist Akalla Kanaan 98 BGK 32 34 31 32,3 3 97
12 Bengt Braesch-Andersen Solna BGK 41 32 28 33,7 13 101
13 Tomas Persson Norrtälje BGK 44 32 26 34,0 18 102
14 Christer Helgesson Norrtälje BGK 38 34 38 36,7 4 110
15 Egon Mikkelsen Sundbybergs BGK 34 38 45 39,0 11 117
16 Sixten Magnusson Kristineberg BGK 42 39 38 39,7 4 119

Upp | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 John Johansson Kristineberg BGK 32 38 26 32,0 12 96
2 Gun-Britt Englén Akalla Kanaan 98 BGK 31 35 37 34,3 6 103
3 Ewa Holmgren Akalla Kanaan 98 BGK 42 34 33 36,3 9 109
4 Karl-Erik Mikkelsen Sundbybergs BGK 34 42 41 39,0 8 117
5 Tony Pettersson Norrtälje BGK 41 38 46 41,7 8 125

Upp | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.10.5