Mixed-SM, BGK Linjen

Uppdaterad: 2020-10-18   16:21Hämta nya sidor automatiskt


Välkommen till Mixed-SM i Puls arena, Landskrona!

Starttider
Lö: OT-klass kl 9.00 (4 varv), Öppen klass ca kl 15.00 (2 varv)
Sö: Öppen klass 9.00 (2 varv), Final, alla ca kl 12.30 (2 varv)
Ev nya starttider för em-spel meddelas här

Antal priser: Oldtimers 3 priser, Öppen 4 priser

Mer info om SM-tävlingen - se Linjens hemsida


* * * * *

Tävlingsansvarig: Lena Nilsson, SBGF
Förbundsrepresentant: Mats Nilsson, SBGF

Samordnare: Anette Larsson, Linjen
Tävlingsledare: Lars Brandt, Linjen
Bitr tävlingsledare: Lena Persson, Linjen

Domare: Andreas Feuk, Landskrona

Resultat


Upp | Öppen Klass | Oldtimers | Tillsägelser/Straff | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Oldtimers
Plac Namn V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Diff Tot
1 Annelie Lundell / Lars Isberg 29 27 32 28 32 35 30,5 8 183
2 Eva Dürholt / Lennart Johnsson 34 36 31 35 36 35 34,5 5 207
3 Marie-Louise Persson / Michael Andersson 53 33 29 35 49 43 40,3 24 242
4 Lena Brown / Tommy Blixt 40 38 46 37 42 44 41,2 9 247
5 Tuula Mörck / Claes Mörck 47 45 35 42 43 35 41,2 12 247
6 Eva Johansson / L-O Johansson 38 46 33 49 43 38 41,2 16 247
7 Bernice Thors / Kenth Björk 41 51 36 45 40 41 42,3 15 254
8 Lena Hellström / Tobbe Hellström 33 37 34 43 67 43 42,8 34 257
9 Ing-Marie Mattisson / Tommy Mattisson 36 38 43 53 48 48 44,3 17 266
10 Agneta Harrysson / Ronny Paulsson 44 43 48 45 46 45 45,2 5 271
11 Irene Bergström / Tommy Bergström 42 44 40 54 51 46 46,2 14 277
12 Eva Elfstrand / Tony Strömberg 46 42 44 54 52 51 48,2 12 289
Kval - 12 par fortsätter efter varv 4
13 Anette Larsson / Tore Larsson 50 52 55 59     54,0 9 216
14 Yvonne Holgersso / Bengt Holgersson 70 64 68 67     67,3 6 269

Upp | Öppen Klass | Oldtimers | Tillsägelser/Straff | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Öppen Klass
Plac Namn V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Diff Tot
1 Camilla Lövström / Erik Nilsson 39 30 29 28 31 28 30,8 11 185
2 Marielle Svensson / Patrik Jönsson 41 35 28 32 35 30 33,5 13 201
3 Johanna Lindoff / Mats Nilsson 34 33 39 31 33 39 34,8 8 209
4 Sandra Kungsman / Micke Jonsson 39 33 33 40 38 29 35,3 11 212
5 Therese Olsson / Dan Trulsson 34 33 34 34 41 39 35,8 8 215
6 Eva Prennfors / Robin Andersson 44 34 37 34 39 30 36,3 14 218
7 Kerstin Carlson / Thomas Simonsen 30 32 46 33 41 39 36,8 16 221
8 Sandra Walker / Stefan Gillberg 34 41 37 35 37 40 37,3 7 224
9 Wilma Harrysson / Alexander Njord 37 46 43 32 35 37 38,3 14 230
10 Ester Eriksson / Roger Njord 33 45 39 35 43 36 38,5 12 231
11 Jonna Isaksson / Per-Olof Isaksson 36 44 41 34 40 38 38,8 10 233
12 Maria Möller / Kari Hakala 43 41 43 41 57 40 44,2 17 265
Kval - 12 par fortsätter efter varv 4
13 Camilla Lindoff / Jonathan Lindoff 40 45 43 44     43,0 5 172
14 Johanna Björkebro / Linus Fransson 47 55 52 39     48,3 16 193
15 Isabell Möller / Staffan Lundblad 49 56 46 46     49,3 10 197
16 Rebecka Johansson / Mats Eisenschmidt 58 40 48 62     52,0 22 208
17 Anna Arab / Jonathan Arab-Ekman 59 46 54 56     53,8 13 215
18 Jennifer Göransson / Peter Eriksson             0,0 0 0 Ej till start

Upp | Öppen Klass | Oldtimers | Tillsägelser/Straff | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.12.8 2020-09-25