NT, Linjen ÖresundsTouren Deltävling 1


Huvudsida | Klass A (öppen) | Klass B | Klass C | Ungdom UA | Tillsägelser | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Rak lista

Plac Namn Klubb Klass  V1  V2  V3 Snitt Tot Diff
1 Dan Trulsson Uppsala BGK KA( 32 27 28 29,0 87 5
2 Lars Peter Nilsson Sjövikens IF KA( 31 34 31 32,0 96 3
3 Per Olof Isaksson Sjövikens IF KA( 34 30 33 32,3 97 4
4 Mats Nilsson Hjelmsjö BGK KA( 32 34 36 34,0 102 4
5 Patrik Jönsson BGK Jönköping KA( 38 35 30 34,3 103 8
6 Martin Lundell Hjelmsjö BGK KA( 34 35 35 34,7 104 1
7 Göran Widlert BGK Jönköping KA( 36 35 34 35,0 105 2
8 Kent Kirkegaard BGK Linjen KA( 31 38 36 35,0 105 7
9 Erik Nilsson Sjövikens IF KA( 37 35 35 35,7 107 2
10 Lars Isberg Malmö BGK KA( 34 39 34 35,7 107 5
11 Magnus Jeppsson Malmö BGK KA( 38 39 33 36,7 110 6
12 Simon Kirkegaard Hjelmsjö BGK KB 35 34 45 38,0 114 11
13 Marcus Karlsson BGK Jönköping KA( 43 42 33 39,3 118 10
14 Annelie Lundell Malmö BGK KB 43 39 37 39,7 119 6
15 Stefan Eriksson Malmö BGK KA( 40 45 34 39,7 119 11
16 Kent Hallberg BGK Kärnan KB 49 36 34 39,7 119 15
17 Jonathan Lindoff Uppsala BGK KB 41 33 47 40,3 121 14
18 Roger Njord Gullbergsbro BGK KA( 43 40 39 40,7 122 4
19 Thomas Simonsen Nybro MGK KB 42 40 41 41,0 123 2
20 Martin Luhanko Malmö BGK KB 43 36 44 41,0 123 8
21 Marielle Svensson BGK Jönköping KA( 42 37 45 41,3 124 8
22 Sven Nilsson Kulladals BGK KB 43 44 39 42,0 126 5
23 Peer Rudbaek Hansen Kulladals BGK KB 48 41 38 42,3 127 10
24 Kjell Karlsson Kulladals BGK KB 42 44 42 42,7 128 2
25 Kaj Falinder Kulladals BGK KB 47 42 39 42,7 128 8
26 Conny Pihl Uppsala BGK KC 45 40 44 43,0 129 5
27 Tuula Mörck Asarums BGK KB 45 41 44 43,3 130 4
28 Janos Czifrik Malmö BGK KB 42 47 44 44,3 133 5
29 Jasper Nilsson Malmö BGK KC 43 45 46 44,7 134 3
30 Lennart Johnsson Askims BGK KB 49 35 50 44,7 134 15
31 Olle Johansson BGK Kärnan KB 40 49 46 45,0 135 9
32 Gunilla Nilsson Hjelmsjö BGK KC 54 37 44 45,0 135 17
33 Kerstin Carlson Nybro MGK KC 48 40 48 45,3 136 8
34 Åke Lundberg BGK VK-78 KB 50 45 44 46,3 139 6
35 Eva Dürholt Askims BGK KC 42 59 39 46,7 140 20
36 Lena Persson BGK Linjen KC 53 46 45 48,0 144 8
37 Andreas Hermansson Malmö BGK KB 53 44 47 48,0 144 9
38 Mart Käsper Staffanstorps BGK KC 51 40 57 49,3 148 17
39 Helene Björlin BGK Linjen KC 54 44 53 50,3 151 10
40 Josef Nord BGK Jönköping UU 57 47 50 51,3 154 10
41 Leif Nilsson Sjövikens IF KB 51 53 52 52,0 156 2
42 Stefan Lindoff Malmö BGK KB 47 52 60 53,0 159 13
43 Sinikka Lindberg BGK Kärnan KC 63 64 55 60,7 182 9

Huvudsida | Klass A (öppen) | Klass B | Klass C | Ungdom UA | Tillsägelser | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo