NT, Nybro Vattentornet Open

Uppdaterad: 2021-07-18   16:01Hämta nya sidor automatiskt

Annelie Lundell vinner B-klass efter suddenvinst på bana 1

Resultat


Upp | Klass A Öppen | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom A | Ungdom B | Ungdom C | Lag - Lagtävling 2-manna | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Ungdom C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Melker Fjällén Nybro MGK 60 78 68   68,7 18 206
2 Maja Köppen Nybro MGK 92 98 89   93,0 9 279

Upp | Klass A Öppen | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom A | Ungdom B | Ungdom C | Lag - Lagtävling 2-manna | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Ungdom B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Vincent Blixte Nybro MGK 76 79 78   77,7 3 233

Upp | Klass A Öppen | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom A | Ungdom B | Ungdom C | Lag - Lagtävling 2-manna | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Ungdom A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Didrik Ahlqvist Nybro MGK 38 38 34   36,7 4 110
2 Rasmus Thelin Nybro MGK 62 63 68   64,3 6 193

Upp | Klass A Öppen | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom A | Ungdom B | Ungdom C | Lag - Lagtävling 2-manna | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Peder Fransson Nybro MGK 45 47 53 52 49,3 8 197
2 Barbro Olsson Kalmar MGK 51 53 54 48 51,5 6 206
3 Anna Hadvall Nybro MGK 68 56 60 51 58,8 17 235
4 Ingemar Persson Nybro MGK 59 68 63 53 60,8 15 243

Upp | Klass A Öppen | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom A | Ungdom B | Ungdom C | Lag - Lagtävling 2-manna | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Kristoffer Pilebrand Nybro MGK 37 37 39 43 39,0 6 156
2 Håkan Thelin Nybro MGK 45 33 44 38 40,0 12 160
3 Rasmus Vallin Kalmar MGK 45 34 46 46 42,8 12 171
4 Markus Lindell Nybro MGK 43 45 56 41 46,3 15 185
5 Ing-Mari Mattisson Asarums BGK 46 48 49 47 47,5 3 190

Upp | Klass A Öppen | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom A | Ungdom B | Ungdom C | Lag - Lagtävling 2-manna | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Annelie Lundell Malmö BGK 37 43 35 45 40,0 10 160
2 Thomas Simonsen Nybro MGK 34 39 39 48 40,0 14 160
3 Jörgen Johansson Kalmar MGK 41 37 40 44 40,5 7 162
4 Martin Luhanko Malmö BGK 47 38 41 43 42,3 9 169
5 Johan Hermansson Kalmar MGK 48 40 43 41 43,0 8 172
6 Tuula Mörck Asarums BGK 38 39 47 49 43,3 11 173
7 Per Celander Myresjö BGK 46 51 42 40 44,8 11 179
8 Tommy Mattisson BGK Ringen 54 48 45 41 47,0 13 188
9 Claes Mörck Asarums BGK 50 59 48 40 49,3 19 197
10 Per Friskopp Asarums BGK         0,0 0 0 Ej till start

Upp | Klass A Öppen | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom A | Ungdom B | Ungdom C | Lag - Lagtävling 2-manna | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass A Öppen
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Mats Nilsson Hjelmsjö BGK 30 30 35 33 32,0 5 128
2 Zeke Karlsson Hjelmsjö BGK 35 37 36 34 35,5 3 142
3 Andreas Johansson Myresjö BGK 35 39 40 32 36,5 8 146
4 Martin Lundell Hjelmsjö BGK 41 31 47 41 40,0 16 160
5 Marcus Karlsson BGK Jönköping 38 50 37 38 40,8 13 163

Upp | Klass A Öppen | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom A | Ungdom B | Ungdom C | Lag - Lagtävling 2-manna | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Spik | Tävlingsinfo

LAG
Lagtävling 2-manna
Plac V1 V2 V3 Snitt Totalt
1Lag Mats/Marcus68 80 72 36,7220
2Lag Zeke/Martin76 68 83 37,8227
3Lag Håkan/Kristoffer82 70 83 39,2235
4Lag Martin/Thomas81 77 80 39,7238
5Lag Jörgen/Rasmus86 71 86 40,5243
6Lag Didrik/Markus81 83 90 42,3254
7Lag Vincent/Anna144 135 138 69,5417


 
1Lag Mats/MarcusV1   V2   V3   Snitt Totalt
 Mats Nilsson30 30 35 31,795
 Marcus Karlsson38 50 37 41,7125
 68 80 72 36,7220
 
2Lag Zeke/MartinV1   V2   V3   Snitt Totalt
 Zeke Karlsson35 37 36 36,0108
 Martin Lundell41 31 47 39,7119
 76 68 83 37,8227
 
3Lag Håkan/KristofferV1   V2   V3   Snitt Totalt
 Håkan Thelin45 33 44 40,7122
 Kristoffer Pilebrand37 37 39 37,7113
 82 70 83 39,2235
 
4Lag Martin/ThomasV1   V2   V3   Snitt Totalt
 Martin Luhanko47 38 41 42,0126
 Thomas Simonsen34 39 39 37,3112
 81 77 80 39,7238
 
5Lag Jörgen/RasmusV1   V2   V3   Snitt Totalt
 Jörgen Johansson41 37 40 39,3118
 Rasmus Vallin45 34 46 41,7125
 86 71 86 40,5243
 
6Lag Didrik/MarkusV1   V2   V3   Snitt Totalt
 Didrik Ahlqvist38 38 34 36,7110
 Markus Lindell43 45 56 48,0144
 81 83 90 42,3254
 
7Lag Vincent/AnnaV1   V2   V3   Snitt Totalt
 Vincent Blixte76 79 78 77,7233
 Anna Hadvall68 56 60 61,3184
 144 135 138 69,5417

Upp | Klass A Öppen | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom A | Ungdom B | Ungdom C | Lag - Lagtävling 2-manna | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.14.0