NT, Enköping

Uppdaterad: 2021-09-12   14:55Hämta nya sidor automatiskt

Resultat


Upp | A-klass | B-klass | C-klass | D-klass | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

D-klass
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot Par
1 Johnny Lindqvist Strängnäs BGK 37 47 42,0 10 84 +12
2 Kjell-ove Malm Hammarby BGK 42 44 43,0 2 86 +14
3 Tage Westerberg BGK VK-78 48 48 48,0 0 96 +24
4 Eva Elfstrand BGK VK-78 54 45 49,5 9 99 +27
5 Patrik Vikström Eskilstuna BGK 45 55 50,0 10 100 +28
6 Mats Gustafsson Eskilstuna BGK 51 53 52,0 2 104 +32
7 Hans Hessel Enköpings BGK 67 50 58,5 17 117 +45
8 Arne Andersson Tantogårdens BGK 57 68 62,5 11 125 +53
9 Anette Holgersson Norrtälje BGK 65 64 64,5 1 129 +57
10 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 56 77 66,5 21 133 +61
11 Bengt Braesch-Andersen Solna BGK 67 71 69,0 4 138 +66

Upp | A-klass | B-klass | C-klass | D-klass | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

C-klass
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot Par
1 Filip Björklund Tantogårdens BGK 41 40 40,5 1 81 +9
2 Rune Pousette Enköpings BGK 40 44 42,0 4 84 +12
3 Kristina Svensson Uppsala BGK 39 46 42,5 7 85 +13
4 Joakim Lindström Strängnäs BGK 45 41 43,0 4 86 +14
5 Filip Wahlmark Solna BGK 50 37 43,5 13 87 +15
6 Conny Pihl Uppsala BGK 36 53 44,5 17 89 +17
7 Ronny Ekberg Strängnäs BGK 44 46 45,0 2 90 +18
8 Lars Abrahamsson Enköpings BGK 49 43 46,0 6 92 +20
9 Ulla-Britt Hessel Enköpings BGK 48 46 47,0 2 94 +22
10 Stig Westerberg BGK VK-78 46 49 47,5 3 95 +23
11 Roger Asp Eskilstuna BGK 52 46 49,0 6 98 +26
12 Anders Sandberg Karlsson MGK 49 Nyköping 54 45 49,5 9 99 +27
13 Eva Prennfors Strängnäs BGK 49 54 51,5 5 103 +31
14 Tony Strömberg BGK VK-78 54 51 52,5 3 105 +33
15 Jan Lönnroth Ersta MGK 55 50 52,5 5 105 +33
16 Per-Åke Berg Solna BGK 49 60 54,5 11 109 +37
17 Bertil Andersson Hammarby BGK 57 54 55,5 3 111 +39
18 Reine Hansson Haninge BGK 68 50 59,0 18 118 +46
19 Bengt Holgersson Norrtälje BGK 66 58 62,0 8 124 +52

Upp | A-klass | B-klass | C-klass | D-klass | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

B-klass
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot Par
1 Rikard Sjölund Hammarby BGK 39 37 38,0 2 76 +4
2 Benny Hasth Strängnäs BGK 40 37 38,5 3 77 +5
3 Lennart Kensert Enköpings BGK 43 35 39,0 8 78 +6
4 Anders Jakobsson Sundbybergs BGK 41 38 39,5 3 79 +7
5 Mats Rosenberg Örebro BGK 40 41 40,5 1 81 +9
6 Stig Högkvist Hammarby BGK 41 43 42,0 2 84 +12
7 Moshe Arad Tantogårdens BGK 50 42 46,0 8 92 +20

Upp | A-klass | B-klass | C-klass | D-klass | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

A-klass
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot Par
1 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 32 34 33,0 2 66 -6
2 Bror Wallén Eskilstuna BGK 34 35 34,5 1 69 -3
3 Patrik Nässelqvist Sundbybergs BGK 36 34 35,0 2 70 -2
4 Hans Fryklund Enköpings BGK 38 34 36,0 4 72 ±0
5 Magnus Mårtensson Skellefteå Bangolfklubb 38 36 37,0 2 74 +2
6 Martin Lönnroth Norrtälje BGK 38 43 40,5 5 81 +9
7 Andreas Amsjö Norrtälje BGK 39 43 41,0 4 82 +10
7 Jon Björklund Tantogårdens BGK 43 39 41,0 4 82 +10
9 Adam Jigler Enköpings BGK 42 46 44,0 4 88 +16
10 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 45 44 44,5 1 89 +17
11 Robin Andersson Strängnäs BGK 52 42 47,0 10 94 +22
12 Jan Söderqvist Södertälje BGK 45 50 47,5 5 95 +23
13 Krister Magnusson Tyresö BGK +8 12   48,0 0 32 +8 Brutit
14 Roger Svensson Tyresö BGK     0,0 0 0 ±0 Ej till start
14 Jimmy Ekberg Enköpings BGK     0,0 0 0 ±0 Ej till start

Upp | A-klass | B-klass | C-klass | D-klass | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.14.4