Ungdoms-SM, Uppsala BGK

Uppdaterad: 2021-07-31   15:16Hämta nya sidor automatiskt

Nytt banrekord MOS 24 slag
Max Zakrisson, Sundsvall (varv 1)
Wille Söderlund, Sundsvall (varv 3)

Dag 1 - torsdag
08:35 - Tävlingsstart
22 grader mestadels soligt.
10:34 - Tävling avslutad

Dag 2 - fredag
08:30 - Tävlingsstart
17 grader och mulet.
09:00 Duggregn
09:25 Uppehåll
10:54 - Tävling avslutad

Josef Bane vinner sudden och tar brons i Pojkar C på bana 2.
Ken Spets vinner sudden och tar guld i Öppen klass på bana 3.

09:00 - Tävlingsstart
14:00 - Tävling avslutad

Resultat


Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Öppen Klass Flickor
Plac Namn Klubb M1 M2 M3 M4 F5 F6 F7 MSnitt FSnitt MSa FSa Tot Par

Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Flickor A
Plac Namn Klubb M1 M2 M3 M4 F5 F6 F7 MSnitt FSnitt MSa FSa Tot Par
1 Rebecka Johansson Gullbergsbro BGK 34 35 36 32 43 41 39 34,3 41,0 137 123 260 +8
2 Isabell Möller Gullbergsbro BGK 38 32 32 36 48 56 46 34,5 50,0 138 150 288 +36

Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Pojkar A
Plac Namn Klubb M1 M2 M3 M4 F5 F6 F7 MSnitt FSnitt MSa FSa Tot Par
1 Max Zakrisson Sundsvalls BGK 24 33 28 29       28,5 0,0 114 0 114 -30
2 Anton Näsberg Sundsvalls BGK 32 28 31 31       30,5 0,0 122 0 122 -22
3 Vincent Wessberg Gullbergsbro BGK 29 36 35 33       33,3 0,0 133 0 133 -11
4 Wilmer Cornelius Sundsvalls BGK 38 41 32 37       37,0 0,0 148 0 148 +4
5 William Forslund Skönsbergs SK 29 31 30 27 39 51 55 29,3 48,3 117 145 262 +10
6 Josef Nord BGK Jönköping 33 32 31 29 55 48 40 31,3 47,7 125 143 268 +16
7 Hugo Sundberg Skellefteå Bangolfklubb 34 34 37 35 53 59 55 35,0 55,7 140 167 307 +55

Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Flickor B
Plac Namn Klubb M1 M2 M3 M4 F5 F6 F7 MSnitt FSnitt MSa FSa Tot Par
1 Wendela Dusthall Sundsvalls BGK 37 36 40 39       38,0 0,0 152 0 152 +8
2 Elin Spets Uppsala BGK 33 26 29 36 54 49 50 31,0 51,0 124 153 277 +25
3 Nova Ryner Uppsala BGK 34 36 39 34 65 54 71 35,8 63,3 143 190 333 +81

Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Pojkar B
Plac Namn Klubb M1 M2 M3 M4 F5 F6 F7 MSnitt FSnitt MSa FSa Tot Par
1 Wille Söderlund Sundsvalls BGK 29 30 24 27       27,5 0,0 110 0 110 -34
2 Turbo Temmel Sundsvalls BGK 27 27 36 29       29,8 0,0 119 0 119 -25
3 Oscar Holmlund Sundsvalls BGK 29 32 28 32       30,3 0,0 121 0 121 -23
4 Knut Olsen Skellefteå Bangolfklubb 33 31 34 32 42 53 45 32,5 46,7 130 140 270 +18
5 Viktor Thorén Gullbergsbro BGK 35 33 36 31 46 55 53 33,8 51,3 135 154 289 +37

Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Flickor C
Plac Namn Klubb M1 M2 M3 M4 F5 F6 F7 MSnitt FSnitt MSa FSa Tot Par
1 Jill Spets Uppsala BGK 33 37 30 33 38 42   33,3 40,0 133 80 213 -3
2 Moa Björklund Tantogårdens BGK 37 35 35 34 39 44   35,3 41,5 141 83 224 +8
3 Manell Bane Sundsvalls BGK 43 39 46 41       42,3 0,0 169 0 169 +25
4 Amanda Ryner Uppsala BGK 35 37 39 36 60 52   36,8 56,0 147 112 259 +43

Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Pojkar C
Plac Namn Klubb M1 M2 M3 M4 F5 F6 F7 MSnitt FSnitt MSa FSa Tot Par
1 Matteus Lundin Örnsköldsviks MGK 34 28 30 32 36 32   31,0 34,0 124 68 192 -24
2 Jonathan Näslund Sundsvalls BGK 32 30 33 37       33,0 0,0 132 0 132 -12
3 Josef Bane Sundsvalls BGK 36 33 32 35       34,0 0,0 136 0 136 -8
4 Emanuel Lippert Eskilstuna BGK         42 34   0,0 38,0 0 76 76 +4
5 Lucas Mossberg Tantogårdens BGK 35 32 33 36 41 45   34,0 43,0 136 86 222 +6
6 Elvin Panther Uppsala BGK 32 35 37 34 45 43   34,5 44,0 138 88 226 +10
7 Wilgot Mossberg Tantogårdens BGK 35 41 37 38 40 37   37,8 38,5 151 77 228 +12
8 Liam Wendt Hamskog Olofströms BGK 40 38 42 44 47 53   41,0 50,0 164 100 264 +48
9 Leo Hamskog Olofströms BGK 37 45 33 43 54 53   39,5 53,5 158 107 265 +49

Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Öppen Klass
Plac Namn Klubb M1 M2 M3 M4 F5 F6 F7 MSnitt FSnitt MSa FSa Tot Par
1 Ebbot Panther Uppsala BGK 38 39 39 34 40 52   37,5 46,0 150 92 242 +26
2 Nova Kungsman BGK Elit 44 38 43 44 44 44   42,3 44,0 169 88 257 +41
3 Ken Spets Uppsala BGK 36 36 38 40 59 51   37,5 55,0 150 110 260 +44

Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Flickor A MOS
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Totalt Par
1Rebecka JohanssonGullbergsbro BGK34 35 36 32 34,3137+8
2Isabell MöllerGullbergsbro BGK38 32 32 36 34,5138+36


Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Pojkar A MOS
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Totalt Par
1Max ZakrissonSundsvalls BGK24 33 28 29 28,5114-30
2William ForslundSkönsbergs SK29 31 30 27 29,3117+10
3Anton NäsbergSundsvalls BGK32 28 31 31 30,5122-22
4Josef NordBGK Jönköping33 32 31 29 31,3125+16
5Vincent WessbergGullbergsbro BGK29 36 35 33 33,3133-11
6Hugo SundbergSkellefteå Bangolfklubb34 34 37 35 35,0140+55
7Wilmer CorneliusSundsvalls BGK38 41 32 37 37,0148+4


Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Flickor B MOS
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Totalt Par
1Elin SpetsUppsala BGK33 26 29 36 31,0124+25
2Nova RynerUppsala BGK34 36 39 34 35,8143+81
3Wendela DusthallSundsvalls BGK37 36 40 39 38,0152+8


Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Pojkar B MOS
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Totalt Par
1Wille SöderlundSundsvalls BGK29 30 24 27 27,5110-34
2Turbo TemmelSundsvalls BGK27 27 36 29 29,8119-25
3Oscar HolmlundSundsvalls BGK29 32 28 32 30,3121-23
4Knut OlsenSkellefteå Bangolfklubb33 31 34 32 32,5130+18
5Viktor ThorénGullbergsbro BGK35 33 36 31 33,8135+37


Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Flickor C MOS
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Totalt Par
1Jill SpetsUppsala BGK33 37 30 33 33,3133-3
2Moa BjörklundTantogårdens BGK37 35 35 34 35,3141+8
3Amanda RynerUppsala BGK35 37 39 36 36,8147+43
4Manell BaneSundsvalls BGK43 39 46 41 42,3169+25


Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Pojkar C MOS
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Totalt Par
1Matteus LundinÖrnsköldsviks MGK34 28 30 32 31,0124-24
2Jonathan NäslundSundsvalls BGK32 30 33 37 33,0132-12
3Josef BaneSundsvalls BGK36 33 32 35 34,0136-8
4Lucas MossbergTantogårdens BGK35 32 33 36 34,0136+6
5Elvin PantherUppsala BGK32 35 37 34 34,5138+10
6Wilgot MossbergTantogårdens BGK35 41 37 38 37,8151+12
7Leo HamskogOlofströms BGK37 45 33 43 39,5158+49
8Liam Wendt HamskogOlofströms BGK40 38 42 44 41,0164+48


Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Öppen klass MOS
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Totalt Par
1Ken SpetsUppsala BGK36 36 38 40 37,5150+44
2Ebbot PantherUppsala BGK38 39 39 34 37,5150+26
3Nova KungsmanBGK Elit44 38 43 44 42,3169+41


Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Flickor A Filt
Plac Namn Klubb V5 V6 V7 Snitt Totalt Par
1Rebecka JohanssonGullbergsbro BGK43 41 39 41,0123+8
2Isabell MöllerGullbergsbro BGK48 56 46 50,0150+36


Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Pojkar A Filt
Plac Namn Klubb V5 V6 V7 Snitt Totalt Par
1Josef NordBGK Jönköping55 48 40 47,7143+16
2William ForslundSkönsbergs SK39 51 55 48,3145+10
3Hugo SundbergSkellefteå Bangolfklubb53 59 55 55,7167+55


Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Flickor B Filt
Plac Namn Klubb V5 V6 V7 Snitt Totalt Par
1Elin SpetsUppsala BGK54 49 50 51,0153+25
2Nova RynerUppsala BGK65 54 71 63,3190+81


Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Pojkar B Filt
Plac Namn Klubb V5 V6 V7 Snitt Totalt Par
1Knut OlsenSkellefteå Bangolfklubb42 53 45 46,7140+18
2Viktor ThorénGullbergsbro BGK46 55 53 51,3154+37


Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Flickor C Filt
Plac Namn Klubb V5 V6 Snitt Totalt Par
1Jill SpetsUppsala BGK38 42 40,080-3
2Moa BjörklundTantogårdens BGK39 44 41,583+8
3Amanda RynerUppsala BGK60 52 56,0112+43


Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Pojkar C Filt
Plac Namn Klubb V5 V6 Snitt Totalt Par
1Matteus LundinÖrnsköldsviks MGK36 32 34,068-24
2Emanuel LippertEskilstuna BGK42 34 38,076+4
3Wilgot MossbergTantogårdens BGK40 37 38,577+12
4Lucas MossbergTantogårdens BGK41 45 43,086+6
5Elvin PantherUppsala BGK45 43 44,088+10
6Liam Wendt HamskogOlofströms BGK47 53 50,0100+48
7Leo HamskogOlofströms BGK54 53 53,5107+49


Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Öppen klass Filt
Plac Namn Klubb V5 V6 Snitt Totalt Par
1Nova KungsmanBGK Elit44 44 44,088+41
2Ebbot PantherUppsala BGK40 52 46,092+26
3Ken SpetsUppsala BGK59 51 55,0110+44


Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

LAG
USM Lag
Plac V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Totalt
1Mandarinerna109 95 97 102 123 132 36,6658
2Plommonen98 92 100 102 141 143 37,6676
3Kiwi's104 110 112 106 127 122 37,8681
4Clementinerna104 108 100 96 133 142 37,9683
5Bananerna101 109 99 101 139 159 39,3708
6Melonerna103 102 109 105 141 152 39,6712


 
1MandarinernaV1   V2   V3   V4   V5   V6   MSnitt FSnitt Totalt
 Isabell Möller38 32 32 36 48 56 34,5 50,0 242
 Matteus Lundin34 28 30 32 36 32 31,0 34,0 192
 Moa Björklund37 35 35 34 39 44 35,3 41,5 224
 109 95 97 102 123 132 36,6658
 
2PlommonenV1   V2   V3   V4   V5   V6   MSnitt FSnitt Totalt
 Knut Olsen33 31 34 32 42 53 32,5 46,7 225
 Elin Spets33 26 29 36 54 49 31,0 51,0 227
 Elvin Panther32 35 37 34 45 43 34,5 44,0 226
 Ken Spets36 36 38 40 59 51 37,5 55,0 260
 98 92 100 102 141 143 37,6676
 
3Kiwi'sV1   V2   V3   V4   V5   V6   MSnitt FSnitt Totalt
 Rebecka Johansson34 35 36 32 43 41 34,3 41,0 221
 Amanda Ryner35 37 39 36 60 52 36,8 56,0 259
 Wilgot Mossberg35 41 37 38 40 37 37,8 38,5 228
 Nova Kungsman44 38 43 44 44 44 42,3 44,0 257
 104 110 112 106 127 122 37,8681
 
4ClementinernaV1   V2   V3   V4   V5   V6   MSnitt FSnitt Totalt
 Josef Nord33 32 31 29 55 48 31,3 47,7 228
 Jill Spets33 37 30 33 38 42 33,3 40,0 213
 Ebbot Panther38 39 39 34 40 52 37,5 46,0 242
 104 108 100 96 133 142 37,9683
 
5BananernaV1   V2   V3   V4   V5   V6   MSnitt FSnitt Totalt
 William Forslund29 31 30 27 39 51 29,3 48,3 207
 Viktor Thorén35 33 36 31 46 55 33,8 51,3 236
 Leo Hamskog37 45 33 43 54 53 39,5 53,5 265
 101 109 99 101 139 159 39,3708
 
6MelonernaV1   V2   V3   V4   V5   V6   MSnitt FSnitt Totalt
 Hugo Sundberg34 34 37 35 53 59 35,0 55,7 252
 Nova Ryner34 36 39 34 65 54 35,8 63,3 262
 Lucas Mossberg35 32 33 36 41 45 34,0 43,0 222
 Liam Wendt Hamskog40 38 42 44 47 53 41,0 50,0 264
 103 102 109 105 141 152 39,6712

Upp | Startschema | Öppen Klass Flickor | Öppen Klass | Flickor C | Pojkar C | Flickor B | Pojkar B | Flickor A | Pojkar A | Flickor A MOS | Pojkar A MOS | Flickor B MOS | Pojkar B MOS | Flickor C MOS | Pojkar C MOS | Öppen klass MOS | Flickor A Filt | Pojkar A Filt | Flickor B Filt | Pojkar B Filt | Flickor C Filt | Pojkar C Filt | Öppen klass Filt | Lag - USM Lag | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.14.11 2021-07-29