NT, MSV Cupen 4, Eskilstuna

Uppdaterad: 2022-05-29   14:41Hämta nya sidor automatiskt



Starttid kl 09.00 båda dagarna.

Startordning: D - C - B - A



Det har börjat regna och väderprognosen pekar på att det kommer att fortsätta hela eftermiddagen.
Så vi försöker spela klart varv 1 och varv 2-3 kommer att spelas imorgon.

Lördagens spel avslutat kl 12.40.
Varv 2 startar söndag kl 09.00.

Alexander Dahlstedt avgör sudden mot Stefan Viberg genom spik på bana 2.

Tävlingen avslutad kl 14.40.

Resultat


Upp | A Öppen Klass | B | C | D | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

D
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Bo Nydén Eskilstuna BGK 36 45 49 43,3 13 130
2 Maria Gyllander Mosås BGK 53 47 39 46,3 14 139
3 Birgitta Lundgren Stora Tuna BGK 52 49 56 52,3 7 157
4 Patrik Carlqvist Djulö BGK 57 56 51 54,7 6 164
5 Roland Törnvall Haga BGK 56 58 54 56,0 4 168
6 Thomas Kilsberger Mosås BGK 56 63 54 57,7 9 173
7 Örjan Molin Södertälje BGK 58 60 68 62,0 10 186
8 Janchai Saengkham Södertälje BGK 62 61 77 66,7 16 200
9 Annalena Kilsberger Mosås BGK 58 71 81 70,0 23 210
10 Anton Hagberg Djulö BGK 72 87 75 78,0 15 234
11 Mats Gustafsson Strängnäs BGK 59     59,0 0 59 Brutit

Upp | A Öppen Klass | B | C | D | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Patrik Vikström Eskilstuna BGK 40 39 43 40,7 4 122
2 Peter Lindqvist Djulö BGK 39 46 47 44,0 8 132
3 Kjell-Ove Malm Sundbybergs BGK 45 51 37 44,3 14 133
4 Bengt Ohlsson Eskilstuna BGK 44 49 42 45,0 7 135
5 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 44 44 48 45,3 4 136
6 Jessica Rosén Örebro BGK 51 41 44 45,3 10 136
7 Ginalyn Robertsson Mosås BGK 42 46 50 46,0 8 138
8 Lars Abrahamsson Enköpings BGK 47 50 42 46,3 8 139
9 Leif Tjernström Haga BGK 52 48 41 47,0 11 141
10 Marie-Louise Tunmats Örebro BGK 44 44 54 47,3 10 142
11 Gustav Westman Mosås BGK 57 41 44 47,3 16 142
12 Åsa Jakobsson Mosås BGK 47 52 45 48,0 7 144
13 Eva Prennfors Strängnäs BGK 45 50 51 48,7 6 146
14 Ryno Vestergren Djulö BGK 48 55 48 50,3 7 151
15 Bengt Holgersson Norrtälje BGK 49 60 42 50,3 18 151
16 Stefan Wigö Eskilstuna BGK 57 40 55 50,7 17 152
17 Kaj Söderqvist Södertälje BGK 57 50 53 53,3 7 160
18 Lena Brown BGK Spiik 53 59 48 53,3 11 160
19 Ulla-Britt Hessel Enköpings BGK 55 61 72 62,7 17 188

Upp | A Öppen Klass | B | C | D | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Reinhold Nietsch Eskilstuna BGK 42 31 39 37,3 11 112
2 Rune Pousette Enköpings BGK 44 42 37 41,0 7 123
3 Stig Pettersson Stora Tuna BGK 48 36 40 41,3 12 124
4 Bertil Ohlsson Eskilstuna BGK 37 46 43 42,0 9 126
5 Joakim Lindström Strängnäs BGK 39 47 41 42,3 8 127
6 Kari Laakso Eskilstuna BGK 37 45 47 43,0 10 129
7 Pirkko Maaninka Eskilstuna BGK 51 35 43 43,0 16 129
8 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 37 52 41 43,3 15 130
9 Rolf Strandberg Eskilstuna BGK 48 46 42 45,3 6 136
10 Ronnie Lundgren Sundbybergs BGK 54 39 44 45,7 15 137
11 Ingela Eriksson Djulö BGK 48 50 44 47,3 6 142
12 Lennart Kensert Enköpings BGK 50 48 51 49,7 3 149
13 Benny Hasth Strängnäs BGK 59 52 57 56,0 7 168

Upp | A Öppen Klass | B | C | D | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

A Öppen Klass
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 35 30 34 33,0 5 99
2 Stefan Viberg Tyresö BGK 35 28 36 33,0 8 99
3 Anton Eriksson MGK 49 Nyköping 37 32 31 33,3 6 100
4 Mikael Karlsson Tyresö BGK 36 39 34 36,3 5 109
5 Robin Andersson Strängnäs BGK 38 37 35 36,7 3 110
6 Rikard Lindqvist Skoghalls BGK 40 41 33 38,0 8 114
7 Robert Gustavsson Örebro BGK 51 30 37 39,3 21 118
8 Tommy Blixt Eskilstuna BGK 44 42 33 39,7 11 119
9 Ulf Swedberg Strängnäs BGK 46 32 41 39,7 14 119
10 Lennart Jansson Örebro BGK 45 41 34 40,0 11 120
11 Magnus Mårtensson Örebro BGK 40 34 46 40,0 12 120
12 Bror Wallén Eskilstuna BGK 41 37 45 41,0 8 123
13 Anders Hedlund Eskilstuna BGK 56 35 32 41,0 24 123
14 Patrik Nässelqvist Sundbybergs BGK 46 34 48 42,7 14 128
15 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 55 40 38 44,3 17 133
16 Håkan Robertsson Mosås BGK 47 45 48 46,7 3 140

Upp | A Öppen Klass | B | C | D | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.16.67