City Golf Tour Final

Uppdaterad: 2021-09-05   16:38Hämta nya sidor automatiskt


Välkommen till City Golf Tour 2021!
Prisfördelning:

1:a 80.000:-
2:a 40.000:-
3:e 20.000:-
4:e 10.000:-


Varv 2 startar 09.35
Varv 3 startar 11.20

Cupspelet startar kl 13.15
Kvartsfinalerna startar kl 13.20
Semifinalerna startar kl 15.20


Sudden vid lika om plats 16 till cupspelet. Diff avgör placering vid särskiljning plats 1-15

Cupspel i form av slagspel över ett varv per match. Alla cupmatcher börjar på bana ett.


Facebookstream finns på MOS-alliansen på Facebook från söndag morgon.

Stream med produktionsbolaget på MOS-alliansens Youtubesida startar med cupspelet, tidigast 13.00

Resultat


Upp | Resultat | Matcher | Tillsägelser | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

8 - dels-final V4 Kvartsfinal V5 Semifinal V6 Final V7 Vinnare
Kevin Sundström 22 Kevin Sundström 27 Eddie Söderlund 26 Eddie Söderlund 26 Morgan Munter
André Söderlund 26
Eddie Söderlund 28 Eddie Söderlund 27
Gunnar Bengtsson 29
Kari Hakala 28 Åke Rossander 26 Jesper Lindberg 27
Åke Rossander 27
Mattias Hägglöf 26 Jesper Lindberg 24
Jesper Lindberg 25
Morgan Munter 25 Morgan Munter 27 Morgan Munter 27 Morgan Munter 22
Ricard Lockner 28
Peter Söderlund 31 S-I Mellqvist 28
S-I Mellqvist 27
Hans Olofsson 28 Hans Olofsson 31 Hans Olofsson 28
Joakim Ring 32
Peter Nordin 33 Sandra Walker 32
Sandra Walker 27
3:e - 4:e   3:a
Jesper Lindberg 32 Hans Olofsson
Hans Olofsson 22

Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 Snitt Diff Tot
1 Morgan Munter 102 Sundsvalls BGK 26 26 23 25 27 27 22 25,1 5 176
2 Eddie Söderlund 103 Sundsvalls BGK 27 21 28 28 27 26 26 26,1 7 183
3 Hans Olofsson 118 Kungälvs BGK 27 23 26 28 31 28 22 26,4 9 185
4 Jesper Lindberg 113 Örnsköldsviks MGK 26 24 28 25 24 27 32 26,6 8 186
5 Kevin Sundström 112 Sundbybergs BGK 26 23 23 22 27     24,2 5 121
6 Åke Rossander 123 Sundsvalls BGK 28 25 25 27 26     26,2 3 131
7 S-I Mellqvist 115 Sundsvalls BGK 25 28 25 27 28     26,6 3 133
8 Sandra Walker 154 Sibeliusparken 25 27 27 27 32     27,6 7 138
9 Mattias Hägglöf 124 Sundbybergs BGK 23 25 27 26       25,3 4 101
10 Kari Hakala 111 Gullbergsbro BGK 21 25 29 28       25,8 8 103
11 André Söderlund 133 Sundsvalls BGK 25 29 25 26       26,3 4 105
12 Gunnar Bengtsson 101 Askims BGK 24 26 27 29       26,5 5 106
13 Ricard Lockner 105 Sundbybergs BGK 23 26 29 28       26,5 6 106
14 Peter Söderlund 104 Sundsvalls BGK 26 26 24 31       26,8 7 107
15 Peter Nordin 109 Sundsvalls BGK 24 26 25 33       27,0 9 108
16 Joakim Ring 125 Sundsvalls BGK 24 27 26 32       27,3 8 109
Kval - 16 spelare fortsätter efter varv 3
17 Marco Arancibia 122 Uppsala BGK 27 26 27         26,7 1 80
18 Fredrik Hasselgren 134 Haga BGK 28 26 26         26,7 2 80
19 Erik Hjalmarsson 127 Skönsbergs SK 28 25 27         26,7 3 80
20 Robert Gustavsson 132 Örebro BGK 28 27 26         27,0 2 81
20 Alexander Malina 107 Uppsala BGK 26 27 28         27,0 2 81
22 Eric Bohlin 126 Tantogårdens BGK 25 27 29         27,0 4 81
22 Jens Bergström 139 Askims BGK 25 27 29         27,0 4 81
22 Elias Slagbrand 149 Sundsvalls BGK 25 29 27         27,0 4 81
25 Hans Velander 121 Skönsbergs SK 31 26 24         27,0 7 81
26 Einar Mattsson 119 Örnsköldsviks MGK 26 28 28         27,3 2 82
27 Bo Larsson 148 Sundsvalls BGK 26 29 27         27,3 3 82
28 Amir El Quachani 143 Gullbergsbro BGK 25 28 29         27,3 4 82
28 Roger Njord 145 Gullbergsbro BGK 29 25 28         27,3 4 82
30 Anders Gidlöf 116 Örnsköldsviks MGK 24 29 29         27,3 5 82
31 Tom Ahlberg 140 Botnia MGK 27 31 24         27,3 7 82
32 Martin Lundell 110 Hjelmsjö BGK 27 28 28         27,7 1 83
33 Christer Söderlund 150 Tyresö BGK 29 28 26         27,7 3 83
34 Johan Carlsson 106 Haga BGK 26 27 30         27,7 4 83
35 Rasmus Bergqvist 141 Skoghalls BGK 27 25 31         27,7 6 83
36 Pauli Kuikka 147 Askims BGK 27 28 29         28,0 2 84
37 Bengt Neuman 120 Sundsvalls BGK 30 27 27         28,0 3 84
38 Christer Timvik 151 Haga BGK 30 25 29         28,0 5 84
39 Carl-Johan Ryner 142 Uppsala BGK 31 25 28         28,0 6 84
40 Patrik Eliasson 117 Tyresö BGK 27 25 32         28,0 7 84
40 Ronnie Lundgren 130 Sundbybergs BGK 32 25 27         28,0 7 84
42 Alexander Dahlstedt 108 Tantogårdens BGK 28 29 28         28,3 1 85
43 Carolin Svensson 152 Tyresö BGK 27 29 29         28,3 2 85
44 Mats Eisenschmidt 146 Askims BGK 28 27 30         28,3 3 85
45 Martin Holmlund 129 Sundbybergs BGK 25 33 28         28,7 8 86
46 Thomas Holmlund 131 Sundsvalls BGK 28 29 30         29,0 2 87
47 Anders Schedin 135 Sundbybergs BGK 34 27 26         29,0 8 87
48 Anders Lönnkvist 128 Askims BGK 26 32 30         29,3 6 88
49 Carina Temmel 153 Sundsvalls BGK 30 30 29         29,7 1 89
50 Mikael Lindblom 144 Sundsvalls BGK 28 32 30         30,0 4 90
51 Lennart Åberg 137 Örnsköldsviks MGK 29 30 32         30,3 3 91
52 Patrik Wass 114 Haga BGK 31 32 29         30,7 3 92
53 Björn Nilsson 136 Sundbybergs BGK 33 29 30         30,7 4 92
54 Sonny Forsberg 138 Sundsvalls BGK 32 32 33         32,3 1 97

Upp | Resultat | Matcher | Tillsägelser | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.15.4 2021-09-04