YEC 2017 Matchplay


Female Youth | Male Youth | Matches | Most aces in a row

Matches


Female Youth 8 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Sarah Schumacher GER 2 1 2 3 1 2 1 1 7 7 2 2 1 2 2 2 2 1 6
Daria Chikina RUS 1 1 2 7 1 7 1 7 7 7 7 2 7 2 1 2 2 7 2

Female Youth 8 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Maike Haupt GER 1 1 2 1 1 2 1 2 1 7 7 2 2 2 1 2 1 2 5
Selina Krauss GER 1 1 1 1 7 2 1 1 7 7 7 2 2 2 7 2 7 7 2

Female Youth 8 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Jennifer Göransson SWE 1 1 2 1 1 2 2 2 1 2 3 2 1 2 1 2 1 2 4
Yulia Korytina RUS 2 1 2 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 4

Female Youth 8 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Wilma Harrysson SWE 2 2 1 2 2 3 1 2 1 2 2 7 7 2 2 1 2 2 3
Anna-Maria Krinninger AUT 1 2 2 1 4 2 2 2 1 2 1 7 7 1 2 1 1 2 6

Female Youth 8 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Jasmin Hansson SWE 1 1 1 2 1 2 2 1 1 2 2 2 1 2 2 7 2 1 7
Laura Rudigier AUT 1 2 2 1 1 7 1 1 7 1 7 2 1 7 1 1 2 3 5

Female Youth 8 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Felicia Vikström SWE 2 1 1 1 1 2 1 1 1 2 2 1 2 1 7 1 2 1 6
Melanie Jurgeleit GER 1 1 2 1 2 3 2 1 1 1 2 1 1 7 7 2 2 1 3

Female Youth 8 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Nadine Jürgens SUI 1 2 1 2 2 7 1 7 1 2 7 2 7 7 7 7 2 1 2
Elena Sukonnikova RUS 1 1 7 1 1 1 1 1 1 2 1 2 1 7 7 7 2 7 7

Female Youth 8 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Alena Doleželová CZE 2 2 1 1 2 2 1 1 1 2 1 3 2 2 2 7 7 2 3
Lisa Marie Zitz AUT 2 1 2 5 1 2 2 1 1 1 1 2 2 1 1 7 7 2 6

Female Youth Quarter-final [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Sarah Schumacher GER 1 1 1 1 1 1 1 1 7 2 2 2 1 1 1 2 2 2 6
Maike Haupt GER 2 1 1 2 7 1 1 7 7 1 2 2 2 1 2 1 1 2 3

Female Youth Quarter-final [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Yulia Korytina RUS 1 1 2 3 1 2 1 1 1 7 7 2 2 2 1 2 2 2 5
Anna-Maria Krinninger AUT 1 2 2 2 1 3 1 2 7 7 7 2 2 2 2 2 2 2 1

Female Youth Quarter-final [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Jasmin Hansson SWE 1 2 1 2 2 1 1 1 1 1 1 2 7 2 2 2 2 2 3
Felicia Vikström SWE 1 1 1 1 1 1 1 2 1 2 2 2 7 1 2 2 2 1 5

Female Youth Quarter-final [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Elena Sukonnikova RUS 2 2 2 1 2 2 1 1 2 2 2 2 3 7 7 2 2 1 3
Lisa Marie Zitz AUT 1 1 2 1 1 2 1 2 1 2 3 2 2 7 7 1 2 2 6

Female Youth Semi-final [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Sarah Schumacher GER 2 1 2 2 1 2 7 1 7 2 1 2 1 2 2 1 7 7 3
Yulia Korytina RUS 2 7 2 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 1 1 7 5

Female Youth Semi-final [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Felicia Vikström SWE 1 1 2 1 2 1 2 2 1 1 2 3 2 2 2 2 2 7 3
Lisa Marie Zitz AUT 2 1 2 2 2 2 2 1 1 1 2 2 1 1 2 2 2 2 5

Female Youth 3:rd - 4:th place [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Sarah Schumacher GER 1 2 2 2 1 1 1 1 1 2 2 2 1 1 2 1 1 2 4
Felicia Vikström SWE 1 2 1 1 1 2 1 1 1 2 1 1 1 2 2 2 2 2 4

Female Youth Final [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Yulia Korytina RUS 3 2 1 1 1 3 3 1 2 2 1 2 1 2 2 7 7 7 5
Lisa Marie Zitz AUT 2 1 2 4 3 1 2 1 1 1 2 2 2 1 2 1 7 7 8

Male Youth 16 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Lars Anderegg SUI 7 1 2 1 2 7 2 1 1 2 1 2 7 1 2 7 7 7 2
Justin Baumann AUT 7 1 1 1 2 1 3 1 1 2 1 2 1 2 2 1 1 7 5

Male Youth 16 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Erik Hovind Fause NOR 1 1 1 2 2 2 1 2 1 2 1 7 1 7 1 7 1 1 5
Jean-Pierre Bonacker GER 1 1 7 2 1 2 1 1 1 2 2 1 2 1 2 1 2 1 5

Male Youth 16 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Eric Bohlin SWE 7 7 7 1 1 2 2 2 1 2 2 2 1 1 2 2 2 2 2
Michael Cižmár CZE 1 7 7 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 1 6

Male Youth 16 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Kilian Horn GER 2 2 2 7 2 2 2 2 1 1 2 1 2 1 2 2 2 1 4
Jarno Bottenberg NED 2 1 1 7 1 1 2 1 1 2 3 2 2 2 2 1 2 1 6

Male Youth 16 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Alexander Njord SWE 2 1 2 1 7 2 2 1 1 1 1 1 2 1 1 2 2 2 5
Tim Danielsen DEN 1 2 2 2 7 2 1 1 1 1 2 2 2 1 2 2 2 1 3

Male Youth 16 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Severin Blümer GER 1 1 1 1 7 7 1 1 1 2 2 1 2 1 1 1 2 1 6
Richard Susa CZE 1 1 7 7 7 7 1 1 1 2 1 2 2 2 1 7 1 7 2

Male Youth 16 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Jan Kadlec CZE 2 2 3 1 1 3 1 1 1 2 3 2 1 2 2 2 2 3 3
Nikolay Nagornov RUS 1 2 2 3 1 3 1 1 1 2 7 2 2 2 2 2 2 2 3

Male Youth 16 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Elias Zachariassen SWE 1 1 2 3 1 7 7 7 1 1 2 2 1 2 2 1 1 1 7
Enrico Buser SUI 2 1 2 2 2 7 7 7 1 2 2 2 2 1 1 2 2 2 3

Male Youth 16 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
James Lindström SWE 1 1 1 2 1 7 7 7 7 2 2 1 1 2 1 1 1 1 6
Marco Berchtel AUT 1 7 7 2 7 7 7 7 7 2 2 7 7 1 1 1 7 1 1

Male Youth 16 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Aapo Siurola FIN 2 1 2 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 1 2 2 2 1 3
Alexander Malina SWE 1 1 1 1 1 7 1 1 1 2 7 2 2 7 2 2 2 1 2

Male Youth 16 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Daniel Brtevník CZE 7 2 2 1 7 1 2 1 7 7 7 1 3 2 2 2 7 1 2
Florian Haberl AUT 1 2 2 1 1 1 2 1 1 7 7 7 2 2 2 1 1 2 6

Male Youth 16 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Rasmus Bergqvist SWE 1 1 2 1 1 2 1 1 1 2 3 1 1 2 2 2 2 1 7
Per Pucher AUT 1 2 2 2 7 1 1 1 2 1 2 7 2 1 2 1 3 1 5

Male Youth 16 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Benedikt Schwickert GER 2 1 1 1 7 1 1 2 2 2 7 2 1 7 2 1 1 7 4
Ole Biegler GER 2 1 2 1 1 1 1 3 4 2 1 1 2 1 2 1 1 1 5

Male Youth 16 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Ondrej Škaloud CZE 1 2 2 1 1 1 1 2 1 2 1 2 7 7 2 2 2 1 1
Thomas Lottermoser AUT 1 1 2 1 1 1 1 2 1 1 2 1 7 7 2 2 1 1 4

Male Youth 16 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Lukas Larsson SWE 2 1 1 2 1 1 1 1 1 2 2 2 1 2 2 1 2 2 4
Robin Dickes GER 1 2 1 2 1 3 1 7 1 1 7 1 1 1 2 1 2 2 4

Male Youth 16 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Silvio Krauss GER 1 2 2 1 2 1 1 2 2 1 2 1 1 2 2 7 2 2 5
Alexander Philipona SUI 1 1 2 1 3 1 2 1 1 1 3 2 7 2 2 7 2 2 3

Male Youth 8 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Justin Baumann AUT 1 1 2 1 1 1 1 7 7 1 2 7 1 7 2 1 2 1 4
Erik Hovind Fause NOR 1 1 2 1 1 1 1 1 1 2 2 1 2 1 2 2 2 2 4

Male Youth 8 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Michael Cižmár CZE 7 1 2 1 1 2 2 2 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3
Jarno Bottenberg NED 7 1 2 1 1 2 1 3 1 3 3 1 2 1 1 2 2 1 5

Male Youth 8 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Alexander Njord SWE 7 7 1 3 1 1 1 1 2 2 1 2 1 1 1 2 1 7 8
Severin Blümer GER 7 7 2 2 2 1 1 2 1 2 2 1 2 2 2 1 2 7 4

Male Youth 8 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Jan Kadlec CZE 1 1 2 1 2 2 1 1 1 1 2 2 1 1 2 2 2 1 4
Elias Zachariassen SWE 1 2 2 1 1 2 1 1 3 2 1 2 1 1 2 1 2 2 3

Male Youth 8 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
James Lindström SWE 1 7 7 7 1 1 2 1 1 2 2 1 2 1 2 2 2 1 6
Aapo Siurola FIN 7 7 7 7 1 7 2 1 7 2 1 7 2 7 2 2 2 7 1

Male Youth 8 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Florian Haberl AUT 1 2 2 2 2 2 1 1 1 1 2 2 1 1 2 2 2 2 4
Rasmus Bergqvist SWE 1 2 1 1 1 2 2 1 1 7 2 2 7 7 2 2 2 1 4

Male Youth 8 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Ole Biegler GER 2 2 1 7 7 7 2 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 1 3
Thomas Lottermoser AUT 2 1 2 1 7 7 1 1 1 2 1 2 1 1 2 1 2 2 7

Male Youth 8 - partfinal [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Lukas Larsson SWE 1 1 1 7 7 7 7 1 2 2 2 1 2 1 2 1 1 1 7
Silvio Krauss GER 1 7 7 7 7 7 7 1 2 2 2 2 1 7 2 7 7 7 1

Male Youth Quarter-final [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Erik Hovind Fause NOR 1 1 1 2 7 1 1 1 1 2 1 1 1 1 2 2 3 2 4
Jarno Bottenberg NED 1 1 1 1 1 2 1 2 1 2 1 1 2 1 2 2 3 7 2

Male Youth Quarter-final [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Alexander Njord SWE 7 7 2 1 1 2 1 1 1 1 7 2 2 1 2 7 7 7 1
Jan Kadlec CZE 7 7 1 1 1 1 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 7 7 7

Male Youth Quarter-final [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
James Lindström SWE 1 7 7 7 1 1 1 1 3 2 2 2 2 2 1 2 1 2 2
Rasmus Bergqvist SWE 1 1 7 7 1 1 1 1 2 1 2 1 1 1 2 2 2 2 6

Male Youth Quarter-final [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Thomas Lottermoser AUT 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 1 7 1 2 2 2 2 3
Lukas Larsson SWE 2 1 1 1 1 1 2 1 1 1 1 2 1 1 2 2 2 2 3

Male Youth Semi-final [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Erik Hovind Fause NOR 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 1 2 2 7 7 7 4
Jan Kadlec CZE 2 7 7 1 7 1 1 1 1 2 2 2 1 2 2 7 7 7  

Male Youth Semi-final [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Rasmus Bergqvist SWE 1 2 2 1 1 1 2 1 1 2 2 2 2 1 1 2 2 7 6
Thomas Lottermoser AUT 1 1 1 1 2 2 1 2 1 2 3 2 1 2 2 2 2 7 4

Male Youth 3:rd - 4:th place [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Jan Kadlec CZE 1 1 2 2 3 2 2 2 1 1 1 2 1 1 2 2 2 2 3
Thomas Lottermoser AUT 1 2 2 1 1 2 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 4

Male Youth Final [Finished] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Victories
Erik Hovind Fause NOR 2 2 1 2 1 1 1 1 2 1 2 1 1 2 2 1 2 7 2
Rasmus Bergqvist SWE 1 1 1 1 1 1 2 1 2 1 3 1 1 2 2 1 2 1 4


Female Youth | Male Youth | Matches | Most aces in a row